Gratis iPad, bankvergunning verplicht?

Vorig artikel Volgend artikel
15-07-2014

Vorig maand heeft de Hoge Raad een opzienbarende uitspraak gedaan waarin hij oordeelde dat de combinatieverkoop van een mobiel telefoonabonnement en toestel kan kwalificeren als consumentenkrediet. Is dat het geval, dan is een bankvergunning nodig en bepaalt de wet dat de aanbieder extra maatregelen moet treffen om overcreditering te voorkomen. De uitspraak kan vergaande consequenties hebben, ook voor uitgeverijen die bij een abonnement een cadeau met een ‘aanzienlijke waarde’ weggeven, bijvoorbeeld om de abonnee te mogen binden aan een abonnement met een duur langer dan een jaar.

Log in om deze informatie te bekijken

Dit artikel is afgeschermd en alleen zichtbaar voor specifieke leden. U kunt inloggen om te kijken of deze content voor u beschikbaar is.

Klik hier om in te loggen
Onderwerpen
    sluiten